Mazury z coraz lepszymi drogami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w Białej Piskiej zostanie oficjalnie zakończona jedna z największych inwestycji drogowych na Mazurach. Gruntowana przebudowa trasy nr 667 z Nowej Wsi Ełckiej do Białej Piskiej kosztowała blisko 77 mln złotych. Przed świętami zarząd województwa zabezpieczył także środki unijne na modernizację drogi z Działdowa do Lidzbarka Welskiego.

fotografia przed remontami

Wykonawcą prac na blisko 28-kilometrowym odcinku trasy nr 667 było konsorcjum firm, których liderem jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu. Oprócz robót polegających na położeniu nowej nawierzchni i wzmocnieniu konstrukcji drogi, zbudowano 9,5 km chodników i blisko 2 km ciągów pieszo-rowerowych, parking w Białej Piskiej, przebudowano 26 zatok autobusowych i tyle samo skrzyżowań, a także cztery mosty.

Wkrótce poznamy także wykonawcę trasy z Działdowa do Lidzbarka Welskiego. Inwestycja polegać będzie głównie na modernizacji istniejącej drogi, jednak w okolicach Lidzbarka trasa zyska nowy przebieg z mostem na rzece Wel. Koszty robót szacowane są na około 114 mln złotych.

W 2013 roku oddano do użytku ponad 46 km zmodernizowanych dróg wojewódzkich, 30 km wybudowanych i przebudowanych chodników. Przebudowano także 128 skrzyżowań i 20 mostów. W trakcie realizacji są inwestycje na ponad 290 km tras wojewódzkich na Warmii i Mazurach.


Zapraszamy przedstawicieli mediów na oficjalne otwarcie odcinka drogi nr 667, które rozpocznie się w dziś (27 grudnia) o godz. 13:00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim (ul. Sienkiewicza) w Białej Piskiej. Oficjalnego otwarcia trasy dokona Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany piątek, 27 grudzień 2013 10:43