Kreta – wyspa idealna na greckie wakacje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kreta to największa, a zarazem jedna z najchętniej odwiedzanych wysp Grecji. Na Krecie czekają na nas zarówno piękne plaże, jak i ciekawe atrakcje oraz zabytki. Słowem, wszystko, o czym marzymy, planując wielkie greckie wakacje.

Wczasy w regionie Chania

 

Chania należy do najpopularniejszych i najpiękniejszych regionów Krety. Głównym ośrodkiem turystycznym obszaru jest miasto Chania, którego początki mogą sięgać nawet IV wieku p.n.e. Mimo tak długich i jednocześnie burzliwych dziejów w kurorcie zachowało się wiele cennych zabytków.

 

Wśród najważniejszych punktów na mapie miasta wyróżnia się wenecki port, przez wielu uznawany za symbol kurortu, dawną twierdzę obronną oraz łaźnie tureckie. Podczas zwiedzania warto też zwrócić uwagę na malownicze kamieniczki, tworzące charakterystyczną zabudowę miasta.

 

Atrakcje regionu Chania

 

Światowa sława regionu Chania jest także zasługą Wąwozu Samaria, wymienianego w gronie najdłuższych w Europie. Amatorów aktywności ucieszą świetne warunki do organizacji pieszych wędrówek i przejażdżek rowerowych, natomiast serca miłośników kąpieli słonecznych zdobędą bajkowe, kreteńskie plaże. Doskonałym urozmaiceniem pobytu będzie wizyta w pełnym atrakcji parku wodnym.

 

Urlop w regionie Heraklion

 

Znakomitą propozycją wczasów jest Kreta last minute, dostępna przykładowo w biurze Rainbow Tours, będzie również wypoczynek w regionie Heraklion. Sercem obszaru jest największe na wyspie miasto Heraklion.

 

Heraklion przyciąga bogactwem zabytków o ogromnej wartości historycznej, wśród których wyróżnia się przede wszystkim Stare Miasto, średniowieczną fortecę oraz pozostałości murów obronnych. Jednak Heraklion oferuje nie tylko podróż do przeszłości. W mieście nie brakuje współczesnych akcentów, w tym nowoczesnych hoteli oraz tętniących życiem kompleksów rozrywkowych.

 

Mitologiczne Knossos

 

Urlop w regionie Heraklion możemy też urozmaicić wycieczką do Knossos. W miejscowości znajduje się słynny pałac minojski z labiryntem, w którym, zgodnie z mitologią, został uwięziony Minotaur. Pozostały czas spędzany w regionie Heraklion może z powodzeniem upływać na rekreacji, uprawianiu sportów wodnych czy po prostu słodkim lenistwie na jednej z rajskich plaż.

 

Różne oblicza Krety

 

Ale turyści uwielbiają Kretę nie tylko za morze atrakcji i możliwości spędzania czasu. Planując wakacje na wyspie, możemy zdecydować się na pobyt zarówno w spokojnym, sielankowym miasteczku, jak i popularnym, pełnym rozrywek kurorcie.