Bus, dachował w przydrożnym rowie, jego kierowca by pijany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezmyślnością wykazał się 63-letni mieszkaniec Wielbarka, który pomimo, że był pijany wsiadł za kierownicę samochodu. Nie zachował ostrożności, hamował przed poprzedzającym go samochodem, stracił panowanie nad busem, którym jechał i dachował w przydrożnym rowie.
Wczoraj, (03.04.17r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, po tym jak kierowany przez niego bus dachował w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło przed 10:00 na drodze K51 pomiędzy Plęsami a Połęczem. 63-latek, hamował przed poprzedzającym go samochodem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do rowu, gdzie pojazd którym jechał przewrócił się na dach. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, bo nic mu się nie stało i sam wydostał się z auta. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zbadali stan trzeźwości mężczyzny, mieszkaniec Wielbarka miał promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego busa.
Mężczyzna został ukarany mandatem za naruszenie przepisów ruchu drogowego, będzie też odpowiadał karnie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami, oraz kara finansowa w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Ostatnio zmieniany środa, 05 kwiecień 2017 13:59