Spowodował kolizję, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy nie tylko dla osób, które kierowały pojazdem po alkoholu, mogą je zatrzymać również za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. To policjant będący na miejscu zdarzenia decyduje, czy jest to konieczne. Wczoraj (06.04.17r.), policjanci podjęli decyzje, że należy zatrzymać prawo jazdy dla sprawcy kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Osieka.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi K51 w m. Osieka, około 16:30. Kierujący volkswagenem nie zachował należytej ostrożności, nie zdążył wyhamować przed daewoo tico, które stało na drodze przed skrętem w lewo. Volkswagen najechał na tył tico, na skutek zdarzenia tico wpadło do rowu. Kierująca tico z obrażeniami ciała trafiła do miejscowego szpitala. 
Na miejscu zdarzenia policjant wykonał oględziny, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości uczestniczących w zdarzenia – byli trzeźwi. Oba pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, z uwagi na to, że nie były znane dokładne obrażenia pokrzywdzonej kobiety, obecnie wiemy, że nie były groźne i wczorajsze zdarzenie było kolizją nie wypadkiem drogowym. Teraz sprawa kolizji zajmą się policjanci z zespołu ds. wykroczeń. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – kolizję, w postępowaniu przed sądem grozi kara grzywny do 5 tys. złotych. Ostateczną decyzję, w sprawie zatrzymania prawa jazdy dla 39-latka podejmie sąd. Prawo jazdy w tego rodzaju sprawie mogą być zatrzymane na okres od 6 miesięcy do 3 lat.