Samochód wpadł do rzeki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia w Sępopolu. Z nieustalonych jak dotąd przy-czyn audi zjechało ze skarpy i wpadło do rzeki. Zginął 50 – letni kierowca. Czworo pasażerów znalazło się w szpitalu.
24 maja br., kilkanaście minut po godzinie 15:00, Oficer dyżurna bartoszyckiej komendy, odebrała zgłoszenie na temat pojazdu, który wpadł do rzeki Łyny w miejscowości Sępopol. Natychmiast na miejsce skierowano patrole.

Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia wraz z funkcjonariuszami i ratownikami innych służb, przystąpili do udzielania pomocy uczestnikom zdarzenia. Funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi A3 jadąc ulicą Wojska Polskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi będąc na jej łuku, a następnie przejechał przez chodnik, po czym zjechał z około 20 – metrowej stromej skarpy, wjeżdżając do rzeki Łyny. Pojazd prawie całkowicie się zanurzył. Jechało w nim pięć osób. Czworo pasażerów wydostało się z pojazdu. Były to 18 i 20 – letnia kobieta oraz 17 i 29 – letni mężczyzna. Kierujący audi 50 – letni mężczyzna zmarł po długiej reanimacji na miejscu zdarzenia. Wszyscy pasażerowie zostali przetransportowani do szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady i dowody dotyczące tego zdarzenia oraz ustalali świadków. Pojazd, którym poruszały się osoby uczestniczące w zdarzeniu, po wyciągnięciu z rzeki, został zabezpieczony do dalszych badań przez biegłego w celu określenia jego dokładnego stanu technicznego.

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 maj 2017 12:08