Włamali się i usiłowali włamać, łącznie do 31 piwnic

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Młodość ma swoje prawa, wiedzą o tym wszyscy, jednak gdy zachowanie młodzieży wykracza poza normy prawa, w przypadku nieletnich mówimy o demoralizacji. Jeśli nieletni włamuje się i kradnie, nie popełnia w prawdzie przestępstwa, ale czyn karalny, za który musi odpowiedzieć przed sądem. Trzej, młodzi mieszkańcy Bartoszyc myśleli, że zostaną bezkarni, włamali się do 31 piwnic w Bartoszycach, ukradli min. rowery i sprzęt wędkarski. Młodzieńcy w wieku od 14 do 16 lat, odpowiedzieli przed sądem.

Do serii włamań do piwnic, doszło na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku, (06-07.2016), trzech kolegów w wieku 14, 15 i 16 lat wspólnie włamywali się do piwnic i kradli to, co znaleźli w ich wnętrzu. Łupem nieletnich podły rowery, sprzęt wędkarski, elektronarzędzia, a nawet kilogram tabaki i maszynka do robienia papierosów.

Kryminalni z bartoszyckiej komendy policji, operacyjnie pracowali nad ustaleniem kim jest włamywacz. Ich praca przyniosła wymierne efekty. Policjanci ustalili, że za serią włamań stoją 3 sprawcy, jak się okazało nieletni mieszkańcy Bartoszyc.

Młodzi włamywacze zostali przesłuchani i przyznali się, że wspólnie włamywali się do piwnic. Ich sprawą zajął się sąd. W maju w Sądzie w Bartoszycach, w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich,  zapadła decyzja o karach dla włamywaczy, za popełnione czynny karalne. Zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, sąd wobec 14-latka orzekł skierowanie do Ośrodka Kuratorskiego, 15-latek zostanie, decyzją sądu umieszczony w Ośrodku Poprawczym, a 16-latek został upomniany.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 07:38