Nietrzeźwi na drogach powiatu bartoszyckiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pijany i bez uprawnień wiózł 2 pasażerów, 23-latka przekroczyła prędkość, okazało się, że w jej organizmie jest alkohol, a także rowerzysta, którego technika jazdy wzbudziła zainteresowanie policjantów, to niektóre powody interwencji bartoszyckich policjantów w trakcie minionego weekendu.
W czwartek, (15.06.17r., Boże Ciało), policjanci z bartoszyckiej drogówki mierzyli prędkość aut przejeżdżających drogą krajową nr 51 w m. Osieka nieopodal Bartoszyc. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej VW Golfa, którego prędkość była o 18 km/h za duża, niż obowiązująca w miejscu pomiaru. Okazało się, że to niejedyne wykroczenie jakie popełniła kierująca tym autem, 23 – letnia mieszkania Olsztyna. Kobieta miała alkohol w organizmie, było go 0,25 promila, co kwalifikuje ten czyn jako wykroczenie. Kolejne wykroczenie, jakie popełniła 23 – latka, to brak dokumentu prawa jazdy w czasie kontroli. Kobieta już została ukarana dwoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, jednak za kierowanie autem pod działaniem alkoholu odpowie przed sądem, z uwagi na możliwość orzeczenia wobec niej zakazu kierowanie pojazdami na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

W piątek, (16.06.17r.), dzień zaczął się od nietrzeźwych rowerzystów, a zakończył pijanym kierującym VW, który nie miał uprawnień. Pierwszy zatrzymany do kontroli to 46 – letni mieszkaniec Bartoszyc, którego technika jazdy rowerem wzbudziła zainteresowanie policjantów patrolujących teren miasta. Ich podejrzenie, że mężczyzna jadący rowerem może być nietrzeźwy sprawdziło się. 1,8 promila alkoholu w organizmie tłumaczy, dlaczego jadącemu rowerem 46 - latkowi trudno było utrzymać równowagę. Mężczyzna odpowie za wykroczenie jakim jest jeżdżenie rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu grzywna do 5 tyś. zł., i zakaz kierowanie rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.


Kolejny, nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej w jednej z miejscowości w gm. Górowo Iławeckie. 50 – letni mężczyzna jechał drogą W512, pomimo tego, że w organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Zatrzymani go policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim i udaremnili dalszą jazdę.  Rower mężczyzny został zabezpieczony w miejscowym komisariacie policji. Za popełnione wykroczenie 50 – latek odpowie przed sądem,  grozi mu grzywna i zakaz kierowania rowerami.

Również w piątek, Oficer Dyżurny Komendy Policji w Bartoszycach odebrał zgłoszenie z informacją, że w jednej z miejscowości w gm. Bartoszyce prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna jeździ samochodem. Dyżurny, skierował tam partol prewencji. Policjanci z oddali widzieli auto, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Kierujący VW, widząc policyjny radiowóz zatrzymał golfa przy przystanku autobusowym i wysiadł z auta. W golfie, którym jechał, siedziało jeszcze 2 mężczyzn.  

Policjanci zatrzymani kierującego VW do kontroli i sprawdzili jego trzeźwość, w organizmie 38 – latka, było ponad 1,8 promila alkoholu. W czasie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że nietrzeźwy mieszkaniec gm. Bartoszyce nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. VW Golf, którym jechał, nie miał aktualnych badań technicznych, w związku z tym, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny tego auta. 38 – letni mężczyzna, za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, grozi mu kara
do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna nie mniejsza niż 5 tyś., zł., i zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.