Bartoszyce: „Bezpieczne wakacje 2017”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezpieczeństwo, naszą wspólną sprawą. Z takiego założenia wyszły służby mundurowe i instytucje z powiatu bartoszyckiego, połączyły siły i zorganizowały festyn poświęcony bezpieczeństwu.
W sobotę, (24.06.17r.), o godz. 12:00 w Bartoszycach przy basenie miejskim, policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i funkcjonariusz Straży Granicznej ze swoim psem służbowym prezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby. Dzięki współpracy z burmistrzem Bartoszyc i dyrektorem BOSiR-u wstęp na basen w dniu festynu był bezpłatny.

Tematem przewodnim imprezy było bezpieczeństwo w czasie rozpoczynających się wakacji. Bezpieczeństwo nad wodą, w podróży, na wsi i wszędzie tam gdzie w czasie wolnym będą odpoczywały dzieci, młodzież i dorośli. Specjalnie na festyn przyjechał symulator dachowania z WORD w Olsztynie. Można było sprawdzić jakie emocje towarzyszą w czasie dachowania i uświadomić sobie, co by było gdyby nie zapięte pasy bezpieczeństwa. Niewątpliwie ta atrakcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W czasie festynu można było nałożyć alkogogle  i sprawdzić jak alkohol zakłóca nam koordynację. W czasie pokonywania slalomu w goglach nie było osoby, która by nie wywróciła choćby jednego pachołka. Wprawdzie śmiechu było co niemiara, jednak osoby, które przeszły tor przeszkód w alkogoglach na nosie mówiły, że nie zdawały sobie sprawy, że rzeczywistość po alkoholu tak się zmienia.

Policjanci mówili o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o konieczności zapinania pasów i przewożenia dzieci w fotelikach, o tym jak zgubne w skutkach może być używanie telefonu i jednoczesne kierowanie samochodem.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach prezentowali akcję ratowania z wody tonącego, mówili o zagrożeniach pożarem i o tym jak najbezpieczniej wyjść z miejsca gdzie się pali.

Ratownicy medyczni, przedstawiali zasady postępowania z osobą, która straciła przytomność i nie oddycha, pokazywali jak używać defibrylatora, który coraz powszechniej można spotkać w miejscach publicznych w całej Polsce.

Strażnik Graniczny, ze swoim psem, który specjalizuje się w odnajdywaniu narkotyków, prezentował jak czworonóg sprawnie odszukuje ukryty przedmiot.

Pracownice sanepidu rozmawiały z zainteresowanymi, min. o sposobach wyciągania kleszcza ze skóry i rozdawały specjalny przyrząd do tego służący.

Z pewnością, każdy kto przyszedł na festyn znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz dowiedzieć się naprawdę dużo o tym, jak być bezpiecznym.

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.