Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu, stracił panowanie nad Fordem, który dachował

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chociaż konsekwencje jakie grożą pijanym za kierownicą są dotkliwe, nie brakuje osób, które są skrajnie nieodpowiedzialne i wsiadają za kółko na podwójnym gazie. 25 – letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 ‰ jak dachował Fordem w Wodukajmach w gm. Sępopol. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, które popełnił, grożą mu nawet 2 lata za kratami.

W nocy z soboty na niedzielę, (17/18.03.18r.), na drodze 1567N, 25 – letni mieszkaniec Sępopola jechał Fordem mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Pijany mężczyzna, jechał zbyt szybko stracił panowanie nad autem, które dachowało.

Mężczyzna jechał sam, z miejsca zdarzenia, karetką pogotowia został przewieziony do miejscowego szpitala.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25 – latka, które miał w wielu kategoriach: AM, A, B1, B, C1, C, BE, C1E, CE, T. Dowód rejestracyjny forda też musiał zostać zatrzymany z uwagi na poważne uszkodzenia w aucie. 

Mieszkaniec Sępopola niebawem będzie mógł wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 25 – latek musi liczyć się z tym, że straci prawo jazdy na co najmniej 3 lata. Kolejną dolegliwością karną jest obowiązek wpłaty minimum 5 tyś. zł., za Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.