Jechał oplem na podwójnym gazie, zatrzymali go policjanci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo dotkliwych konsekwencji jakie grożą dla kierujących po alkoholu, są osoby, które wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństw i wykluczanie kierujących po alkoholu z ruchu drogowego. Obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie nie przeszkadzała 26 – latkowi kierować oplem. Policjanci wykluczyli 26 – latka z ruchu, mężczyzna odpowie za przestępstwo, grozi mu nawet 2 lata pozbawienia wolności.

W niedzielę, (25.03.18r.), wcześnie rano, policjanci z bartoszyckiej drogówki na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach zatrzymali kierującego Oplem Astra. W trakcie kontroliod mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń, okazało się, że w organizmie mężczyzny jest ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca Sępopola, auto, którym jechał nietrzeźwy 26 – latek zostało przekazane właścicielowi.

Kodeks karny pijanym kierowcom przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnejw kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.. 

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 marzec 2018 10:00

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.