Wypadek autobusu koło Kętrzyna. Wielu poszkodowanych, w tym dzieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We wtorek rano doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem w pobliżu miejscowości Wopławki na Warmii i Mazurach. W autobusie podróżowały także dzieci jadące do szkoły.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek na drodze z Kętrzyna do Starej Różanki. Ze wstępnych informacji wynika, że w wypadku brał udział autobus rejsowy zabierający pasażerów z różnych miejscowości. Obsługiwał trasę Kętrzyn-Srokowo. 

– W autobusie jechało 51 osób, a w samochodzie osobowym dwie. Na miejsce wysłanych zostało 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu są też cztery karetki – mówi nam Rafał Melnyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Ze wstępnych informacji wynika, że w autobusie było także kilkanaścioro dzieci, jadących do szkoły.

Co do samego przebiegu wypadku, to ciąg zdarzeń - z relacji policji - wyglądał następująco: jadąca za ciągnikiem rolniczym 32-letnia kobieta kierująca audi podjęła manewr wyprzedzania. Nie upewniła się jednak, że zaczął ją już wyprzedzać autobus. Doszło do zderzenia bocznego. Autobus został zepchnięty z drogi i wywrócił się do rowu.

Akcja ratunkowa trwa i na miejsce dojeżdżają kolejne służby. Zorganizowano też centrum zarządzania kryzysowego. Przyczyny zdarzenia bada policja. Z ustaleń policji wynika, że kierująca audi 32-latka była trzeźwa.

Poszkodowani doznali głównie ogólnych potłuczeń, a obserwacja w szpitalu ma dać pewność co do stanu zdrowia. - Lekarz koordynująca mówi o 13 osobach poszkodowanych, wśród nich są dzieci i młodzież w wieku szkolnym - wyjaśnia Anna Baluta oficer prasowa z Kętrzyna. - Nie mamy informacji o osobach w stanie ciężkim.

źródło i foto. olsztyn.wyborcza.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany wtorek, 01 październik 2019 09:31