Był pijany i jechał do domu – zderzył się z drzewem i wjechał w zarośla

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pozostawił rozbite auto w przydrożnych zaroślach i poszedł do domu. Okazało się, że był pijany. Przyznał policjantom, że pił alkohol w Bartoszycach i chciał dojechać do domu swoim samochodem, jednak po drodze zderzył się z drzewem i wjechał w zarośla. 60 – latek miał w organizmie 2,7 ‰ alkoholu. Przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kare do 2 lat pozbawienie wolności.

Wczoraj, (15.01.20r.), Oficer Dyżurny Bartoszyckiej Jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że prawdopodobnie pijany mężczyzna, po tym jak zderzył się z drzewem uciekł z miejsca zdarzenia. Interweniujący policjanci zastali na trasie Rusajny – Smolanka rozbitego nissana, ustalili jego właściciela i zastali go w domu. 60 – latek przyznał policjantom, że pił alkohol w Bartoszycach, po czym chciał wrócić do domu, jednak po drodze uderzył w drzewo. Mieszkaniec Sępopola miał w organizmie 2,7 ‰ alkoholu i nie ma uprawnień kat. B. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy kat. AM, C i C1.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339