Bartoszyce: Potrącił 44 - latkę na przejściu dla pieszych – stracił prawo jazdy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kierujący muszą mieć świadomość, że to pieszy w zderzeniu z autem jest zawsze na straconej pozycji. Pamiętać należy też, że zgodnie z nowymi przepisami w prawie o ruchu drogowym (czerwiec 2021), każdy pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Potrącona na przejściu dla pieszych 44 – latka trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 66 – latka, który ją potrącił, a jego auto trafiło na parking strzeżony.

Dziś, (12.07.21r.), przed godz. 7:00 na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej w Bartoszycach potrącona została 44 – latka. 66 – latek kierujący fiatem jechał w kierunku centrum miasta i jak powiedział zamyślił się i nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety.

Mieszkanka Bartoszyc z miejsca zdarzenia została przewieziona karetką pogotowia do miejscowego szpitala. Jej obrażenia nie są znane.

Mężczyzna, który potrącił 44 – latkę był trzeźwy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańca gminy Bartoszyce.

Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny i zabezpieczono fiata na parkingu strzeżonym.

W zależności od obrażeń, jakich doznała 44 – latka zdarzenie to będzie kwalifikowane, jako wypadek lub kolizja drogowa.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339