Ujawniono 2,5 TYS. litrów paliwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Straż Graniczna i przedstawiciele Izby Celnej w wyniku wspólnych działań zabezpieczyli prawie 2,5 tys. litrów nielegalnego paliwa w powiecie bartoszyckim. Funkcjonariusze obu służb działali 7 października od wczesnych godzin porannych. W jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce jednocześnie odwiedzili dwie sąsiadujące ze sobą posesje. Na miejscu, w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili łącznie 340 litrów oleju napędowego i 190 litrów benzyny o szacunkowej wartości ponad 3 tys zł.
W następnej kolejności przedstawiciele: Straży Granicznej z placówki w Górowie Iławeckim oraz celnicy z Wydzia łu Zwalczania Przestępczości Referatu Grupy Mobilnej w Elbl ągu IC rozpoczęli czynności w kolejnej gminie.
 
Funkcjonariusze sprawdzili w jednym czasie obiekty mieszkalne i gospodarcze trzech rodzin w miejscowości koło Górowa Iławeckiego. W każdym przypadku w sąsiedzkich budynkach ujawniono paliwo usunięte spod dozoru celnego. Łącznie zabezpieczono prawie 2 tys. litrów oleju napędowego o szacunkowej wartości blisko 11 tys. zł.
 
Niemal w każdym przypadku mieszkańcy wspomnianych miejscowości tłumaczyli, że paliwo skupowali od nieznanych im Rosjan na własny użytek.