Podrobione dokumenty na przejściach granicznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Miniony tydzień upłynął funkcjonariuszom Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod znakiem fałszerstw i przerobień dokumentów.
 
Najwięcej bo aż 7 przypadków dotyczyło dokumentów potwierdzających kontakty handlowe z polskimi firmami. Do odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Bezledach, obywatelka Rosji przedstawiła kontrolerowi dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. Dodatkowo na potwierdzenie deklarowanego celu wjazdu, okazała rekomendację polskiej firmy. Jak się okazało dokument został podrobiony. Podobne zdarzenia miały miejsce w drogowym przejściu granicznym w Gronowie. We wszystkich przypadkach podejrzani o fałszerstwo obywatele Rosji przyznali się do winy. Dodatkowo ich wizy zostały unieważnione, a ukarani podróżni wrócili do Rosji.
 
Kolejny przypadek dotyczył obywatela Niemiec. 54- letni mężczyzna okazał funkcjonariuszowi dokument rejestracyjny pojazdu, który wzbudził wątpliwości kontrolera. Weryfikacja autentyczności dokumentu potwierdziła obawy. Stwierdzono ingerencję w polu numeru rejestracyjnego. Stary numer został usunięty, a na jego miejsce naniesiono nowe numery.
 
Dwa zdarzenia dotyczyły również fałszerstwa dokumentu ubezpieczenia OC pojazdu. W Bezledach i Gronowie Rosjanie wylegitymowali się dokumentami, z których jeden wykonany został na wzór oryginalnego, a w drugim zostały zmienione daty, stanowiące o ważności ubezpieczenia.