Akcyzowy bilans ostatnich dni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy w większości przypadków zabezpieczono w drogowych przejściach granicznych. Podróżni do przewiezienia nielegalnego towaru wykorzystali każdy możliwy sposób. Jednak przemycane wyroby tytoniowe stracili, ostatecznie zabezpieczono je w przejściach granicznych.
W Bezledach w jednym przypadku z wolnych przestrzeni w nadkolach, z części silnikowej oraz znad zbiornika paliwa volkswaga obywatela Polski funkcjonariusze wyciągnęli nielegalne papierosy. Innym razem jako schowek polscy podróżni wykorzystali przednie drzwi pojazdu.
Z kolei w Gołdapi kierowca i pasażer samochodu typu camper nie ukryli papierosów o wartości prawie 700 zł. w aucie, ale na sobie, pod odzieżą wierzchnią.
Jednak inni mężczyźni, przekraczający granicę w tym samym przejściu granicznym, ukryli większą ilość towaru, a do zakamuflowania przemytu posłużyły: dach, siedzenia oraz podłoga samochodu.
 
Tymczasem patrol Straż Granicznej w gminie Dubeninki podczas prowadzonej kontroli drogowej mercedesa, należącego do obywatela Rosji, zainteresował się nie do końca przykręconą misą olejową silnika tego samochodu. W ten sposób ujawnili papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 700 zł.
 
Natomiast funkcjonariusze z placówki w Górowie Iławeckim, współdziałając z przedstawicielami Izby Celnej, zabezpieczyli w gminie Górowo Ilaweckie 435 litrów paliwa oraz 3240 sztuk papierosów różnych marek.