Odnaleźli skradzionego vw passata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bartoszyccy policjanci na jednym z tamtejszych osiedli odnaleźli, skradzionego w Piszu vw passata. W ich ręce wpadli także 16-letni Przemysław oraz jego o 4 lata młodszy „wspólnik”, którzy mają związek z tym zdarzeniem. O losie chłopców zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj po południu oficer dyżurny bartoszyckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie miasta najprawdopodobniej znajduje się skradziony w nocy z 7 na 8 kwietnia br. w Piszu vw passat. Po chwili do jednostki zadzwonił anonimowy rozmówca i powiedział, że na jednym z osiedli dwóch młodych chłopców usiłuje uruchomić vw passata. Z relacji tej osoby wynikało, że pojazd najprawdopodobniej nie jest ich własnością.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że vw był poszukiwany przez jednostkę policji w Piszu. Skierowani na miejsce kryminalni zabezpieczyli pojazd. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali 16-letniego Przemysława i 12-letniego Bartłomieja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj mają związek z kradzieżą odnalezionego samochodu, a ponadto Przemysław S. był poszukiwany przez komendę policji w Piszu, bo jak się okazało nastolatek uciekł z domu. Chłopcy po wykonaniu czynności zostali przekazani policjantom z Pisza. Pojazd natomiast zabezpieczono do dalszych badań.

Ich sprawą już wkrótce zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. 

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.