Region: Wypadki, kolizje, nietrzeźwi, ranni- podsumowanie weekendu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Warmii i Mazur od piątku do niedzieli (akt. godz. 12.20) pracowali na miejscu 4 wypadków i 79 kolizji drogowych. Rannych w tych zdarzeniach zostały 4 osoby. Z ruchu drogowego funkcjonariusze wyeliminowali  39 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Przypominamy!!! Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Elbląg

54-letni Mirosław R., którego zatrzymali policjanci z Młynar miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Co więcej nie miał tez prawa jazdy. Nie był to jednak jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany tego wieczoru przez policjantów z ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 19.30 54-latek kierujący vw golfem natknął się na policyjny patrol w Kurowie Braniewskim. Badanie alkotestem wykazało u niego 1,82 promila alkoholu w organizmie. Auto zostało przekazane innej, trzeźwej osobie. Mirosław R. odpowie teraz przed sądem za kierowanie po pijanemu oraz bez uprawnień.

O szczęściu mogą mówić natomiast dwaj mężczyźni, którzy wczoraj około godziny 22.30 jechali oplem vectrą ulica Pasłęcka w Elblągu. W wyniku spowodowanej kolizji nie odnieśli bowiem żadnych obrażeń. Uszkodzeniu uległy tylko słupki kilometrowe oraz latarnia, na której zatrzymała się vectra.  Gdy na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego okazało się, że żaden z dwóch mężczyzn nie przyznaje się do kierowania autem. Co ciekawe, zarówno jeden jak i drugi (27 i 28-latek) byli pijani, każdy z nich miał powyżej 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś do kierowania oplem i spowodowania kolizji przyznał się 27-letni Krzysztof W. Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Iława

Policjanci z Iławy zatrzymali 36-letniego Tomasza K. mieszkańca gminy Iława, który kierował oplem mając ponad 2,7  promila alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej, a Tomasza  K. policjanci po wykonaniu czynności zwolnili do domu.

W Zalewie na ul. Elbląskiej  policjanci  zatrzymali  37–letniego  Grzegorza M.  mieszkańca Zalewa,  który kierował rowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
 
Następnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali także w Zalewie, tym razem na ul. Kolejowej. 33-letni Jarosław M.  kierował vw mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Samochód przekazano osobie wskazanej.

Kolejny nietrzeźwy kierujący jechał ciągnikiem rolniczym mając 3,1 promila alkoholu w organizmie. Janusz M. 52-letni mieszkaniec  powiatu ostródzkiego  nie posiadał również uprawnień do kierowania.

W Suszu na ul. Iławskiej policjanci zatrzymali Krzysztofa P., który nie dostosował się do znaku drogowego zakaz wjazdu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 33 – latek jeździ na rowerze mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony w Komisariacie Policji w Suszu.

Natomiast w Lubawie na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali Krzysztofa N.  40–latek kierował samochodem osobowym mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali osobie wskazanej.

Przypominamy!!! Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i nawet 10-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek. Nie wsiadajmy za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po wypiciu chociażby niewielkiej ilości alkoholu. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji.

Kierowcy, którzy nie są pewni swojego stanu trzeźwości, powinni zgłosić się do komendy, gdzie policjanci przebadają ich alkomatem. To rozwieje wszystkie wątpliwości. Kierowco !!! Nie ryzykuj życiem własnym oraz innych osób!!!

kn/jk/db 

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.