Znęcał się nad żoną. Odpowie przed sądem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy razy w tygodniu będzie się meldował w Komisariacie Policji w Górowie Iławeckim 61-letni mieszkaniec gminy. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Waldemar G. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Usłyszał już zarzut. Kodeks karny za przestępstwo psychicznego i fizycznego znęcania się nad najbliższymi przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymaniem 61-latka w policyjnym areszcie zakończyła się interwencja policji, którą zgłosiła jego żona. Kobieta poprosiła o pomoc policjantów, ponieważ mąż był pijany, wszczął awanturę i ją pobił. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsza taka sytuacja w tym domu. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mąż wyganiał ją z mieszkania, wyzywał, kopał, popychał, szarpał, ciągał za włosy, a nawet groził pozbawieniem życia.

Wczoraj policjanci, po zebraniu materiału dowodowego, przedstawili Waldemarowi G. zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

Na wniosek policji prokurator zastosował wobec 61-latka dozór policji. Mężczyzna trzy razy w tygodniu będzie się meldował w Komisariacie Policji w Górowie Iławeckim.

Waldemar G. w najbliższym czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.