Działania " Prędkość " na drogach powiatu bartoszyckiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Blisko 50 kontroli pojazdów i 21 mandatów karnych to bilans działań policjantów na drogach powiatu bartoszyckiego. Cel jak zwykle był jeden - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W piątek policjanci bartoszyckiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Miały one na celu ujawnienie kierowców, którzy poruszają się samochodami z niedozwoloną prędkością, powodując tym samym zagrożenie zarówno dla siebie, jak również innych uczestników dróg. Funkcjonariusze „pod lupę” wzięli drogi krajowe, gdzie najczęściej kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość, ale też wojewódzkie i powiatowe. Tylko jednego dnia skontrolowano blisko 50 pojazdów, a 21 kierowców otrzymało mandaty karne, za jazdę z nadmierną szybkością. Wśród skontrolowanych kierowców nie było tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najpoważniejsza przyczyna wypadków. Policjanci stojąc na straży bezpieczeństwa, prowadzoną działania po to, aby poskromić piratów drogowych jeżdżących bez wyobraźni, bezkrytycznie odnoszących się do własnych umiejętności i traktujących łamanie przepisów prawa jako normę swojego postępowania.

Pamiętajmy, wsiadając za kierownicę, że oprócz nas na drodze są też inni uczestnicy ruchu. Łamiąc dozwoloną prędkość narażamy nie tylko siebie ale i innych. Zdrowy rozsądek podczas kierowania samochodem może uchronić nas od wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.