• 21 grudzień 2012
  • 12074

Rusza plebiscyt Sportowiec Roku 2012 Miasta Bartoszyce! Lista kandydatów oraz sposób głosowania!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rusza plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce 2012. To już czternasta edycja plebiscytu organizowanego przez Urząd Miasta Bartoszyce oraz Goniec Bartoszycki. Celem imprezy jest wyłonienie najpopularniejszej dziesiątki sportowców z naszego miasta. O tytuł najpopularniejszego sportowca Miasta Bartoszyce powalczy łącznie 23 zawodników.


Niezależnie od plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Miasta Bartoszyce, Burmistrz Miasta Bartoszyce powoła specjalną Kapitułę Konkursową, która przyzna nagrody w poniższych kategoriach:
1. Sportowiec Miasta Bartoszyce 2012
2. Trener roku gier indywidualnych 2012
3. Trener roku gier zespołowych 2012
4. Impreza sportowa roku 2012

Podsumowanie plebiscytu oraz wręczenie powyższych wyróżnień nastąpi 9 lutego podczas Balu Sportowca.

KANDYDACI 
DO PLEBISCYTU SPORTOWIEC ROKU 2012


1. Paweł Bryła (taekwondo ITF, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — 9. miejsce w technikach specjalnych podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych, dwa trzecie miejsca w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów młodszych (techniki i walki), ta sama lokata w międzynarodowych mistrzostwach Mazowsza (walki), zwycięzca międzynarodowego turnieju walk drużynowych w Dąbrowie Białostockiej.2. Joanna Czerniewska (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — sklasyfikowana na miejscach 5-8. w mistrzostwach Europy kadetów w walkach do 60 kg, drugie miejsce w turnieju w Opolu, który był kwalifikacjami do ME, członkini kadry narodowej i wojewódzkiej.


3. Karolina Goławska (siatkówka, UKS Olimp) — z drużyną zwyciężała w turnieju "Die Kleine Nienburgerin" w niemieckim Nienburgu oraz IX wiosennym turnieju w Bartoszycach (z udziałem zagranicznych zespołów), zagrała w kadrze województwa podczas turnieju nadziei olimpijskich w Spale, 5. miejsce w lidze wojewódzkiej młodziczek w sezonie 2011/2012, wicemistrzyni mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego.


4. Patryk Hadziewicz (taekwondo ITF, Bartoszycka Szkoła Taekwondo) — miejsce 9-12. w walce sportowej podczas mistrzostw Polski juniorów młodszych, 3. miejsce (także w walkach) w międzywojewódzkich mistrzostwach juniorów młodszych, najlepszy zawodnik mistrzostw Barczewa Ultimate Fight Rules, gdzie zwyciężał w walkach w semi i light contact.


5. Bartłomiej Klucznik (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — pięciokrotny medalista międzywojewódzkich mistrzostw młodzików: złoty na torze (start zatrzymany 500 m), srebrny na torze (jazda drużynowa na czas, start zatrzymany 2000 m, wyścig australijski), brązowy w MTB, wygrywał wyścigi w Wysokim Mazowieckim, Dookoła Jeziora Luterskiego ("czasówka"), Chełmnie, Szczytnie, Miłkach (dwuetapowy), Giżycku, Mrągowie (MTB), Bartoszycach i Pruszkowie (tor), drugie miejsce Dookoła Jeziora Luterskiego (start wspólny).


6. Mateusz Kobuszewski (podnoszenie ciężarów, Siła) — 9. zawodnik mistrzostw Polski do lat 20, wielokrotny medalista mistrzostw okręgu w różnych kategoriach wiekowych.


7. Konrad Kozubowski (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) — 5. miejsce w mistrzostwach Europy seniorów (kata), mistrz Polski seniorów w walkach do 65 kg, mistrz makroregionu wschodniego seniorów w kata, członek kadry narodowej.


8. Mariusz Kuźmowicz (podnoszenie ciężarów, Siła) — w tym roku zaliczył trzy starty: drużynowe w Bartoszycach i Giżycku oraz indywidualny w Kurzętniku, gdzie w mistrzostwach województwa Zrzeszenia LZS wygrał kategorię do 85 kg.


9. Cezary Lasota (motocross, KM Wiraż) — wicemistrz strefy północnej, 13. miejsce w Pucharze Polski, mistrz okręgu (wszystko w klasie MX65).


10. Karolina Lipiejko (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń) — zdobyła sześć medali międzywojewódzkich mistrzostw młodzików: złote na szosie (start wspólny) i torze (sprint 200 m, start zatrzymany), srebrny na szosie (jazda dwójkami na czas) i brązowe na szosie (jazda indywidualna na czas) i MTB, wygrała cztery konkurencje zawodów "Szukamy następców olimpijczyków" na torze, zwyciężała w wyścigach w Giżycku, Biskupcu, Dookoła Jeziora Luterskiego (start wspólny i na czas), Miłkach (dwuetapowy), była druga w Chełmnie.


11. Marek Ławrynowicz (sport motocyklowy) — zdobywca 3. miejsca w Pucharze Polski Supermoto w klasie C1, czyli zawodów, w których ściga się na połączonych torach asfaltowym i terenowym, wygrał jedną rundę w Gostyniu.


12. Wiesław Matejuk (sport niepełnosprawnych, Valider) — brązowy medalista w rzucie oszczepem podczas mistrzostw Polski w lekkiej atletyce oraz 5. miejsce w pchnięciu kulą, wygrywał Półmaraton Chełmżyński (21 km) i bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie (5 km) na wózkach.


13. Klaudia Owczarek (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — mistrzyni Polski młodziczek na 600 m, członkini kadry narodowej juniorek, mistrzyni makroregionu warszawsko-mazurskiego w biegach przełajowych na 600 i 1500 m, liderka tabel krajowych na 600 i 800 m na otwartym stadionie.


14. Mateusz Piotrowski (kolarstwo, BKK Rant) — wicemistrz województwa młodzików w jeździe na czas, wygrał zawody MTB w Węgorzewie, był drugi w kryterium ulicznym w Bartoszycach, 5. w mistrzostwach Polski LZS ze startu wspólnego oraz 6. w tych samych zawodach w jeździe na czas.


15. Radosław Pryszczepko (piłka nożna, Victoria) — wyróżniający się, podstawowy zawodnik drużyny seniorów, która po pierwszej części sezonu jest liderem grupy 1 klasy okręgowej, sumienny i zdyscyplinowany zawodnik, zdobył dla zespołu wiele cennych bramek.


16. Kazimierz Stachelek (sport niepełnosprawnych, Valider) — mistrz Polski w rzucie oszczepem, podczas tych samych zawodów zajmował jeszcze 5. miejsce w rzucie dyskiem i 6. w pchnięciu kulą.


17. Kamila Urbańska (ringo, Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo) — mistrzyni Polski w dwójkach dziewcząt do lat 16 oraz brązowa medalistka w kadetkach, podczas międzynarodowego turnieju w Mińsku wygrała dwójki dziewcząt do lat 16 oraz byla druga w juniorach, mistrzyni Warszawy (indywidualnie i dwójki mieszane do lat 16), wygrywała ogólnopolski turniej w Bartoszycach (indywidualnie i trójki mieszane), zajmowała drugie miejsca w Lelisie (dwójki do lat 16) i Krakowie (ind., dwójki), była trzecia w turnieju Warsa i Sawy w Warszawie, trzecia zawodniczka w kat. kadetek rankingu Polskiego Towarzystwa Ringo.


18. Artur Świątek (kolarstwo, BKK Rant) — zwyciężył w zawodach Merida Mazovia MTB Marathon w Olsztynie, był drugi w tej samej imprezie w Łomiankach, trzeci w bartoszyckich eliminacjach do mistrzostw Polski amatorów "Family Cup".


19. Karolina Złotucha (ringo, Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Ringo) — mistrzyni Polski w dwójkach dziewcząt do lat 16, wicemistrzyni w kadetkach, czołowe miejsca podczas dwóch turniejów w Bartoszycach (1. indywidualnie oraz 2. ind. i 2. w szkolnych trójkach mieszanych), Warszawie (1. ind. 3. w dwójkach), Lelisie (3. ind., 2. w dwójkach), Krakowie (2. ind. oraz w dwójkach mieszanych), zwyciężczyni rankingu kadetek Polskiego Towarzystwa Ringo.


20. Łukasz Złotucha (lekka atletyka, MDK UKS Jedynka) — brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 3000 m, 5. miejsce w halowych MPJM na 2000 m, zwycięzca ogólnopolskiego Biegu Piekarczyka na 4200 m w Elblągu.


21. Jędrzej Żuralski (sport motocyklowy) — zwycięzca Pucharu Polski Supermoto w klasie C1, w trakcie sezonu wygrał trzy rundy: dwie w Koszalinie i jedną w Bydgoszczy.


22. Paweł Żuralski (sport motocyklowy) — zwycięzca Pucharu Polski Supermoto w klasie C2, z sześciu tegorocznych eliminacji wygrał trzy: w Gostyniu, Koszalinie i Bydgoszczy.


23. Tomasz Żuralski (sport motocyklowy) — zajął 5. miejsce w tegorocznym Pucharze Polski Supermoto w klasie C2, był najlepszy w dwóch rundach: w Koszalinie oraz Zielonej Górze.

 

sport.bartoszyce.pl

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339