• 18 czerwiec 2014
  • 10920

Udany start Biniędy i Chrzanowskiego w Szutrowym Pucharze Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bardzo udanie rozpoczęli rywalizację w Szutrowym Pucharze Polski Adam Binięda i Sebastian Chrzanowski. Bartoszycko - olsztyńska załoga rajdowa jeżdżąca w barwach Schwarte Milfor Rally Team w XVII Rajdzie Nowomiejskim zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w klasie do 1600cm3 poj.silnika.

Szuter Cup, czyli Szutrowy Puchar Polski jest to jedna z najbardziej widowiskowych i atrakcyjnych rywalizacji w rajdach samochodowych. Szuter Cup obejmuje cykl rajdów rozgrywanych na luźnej, szutrowej nawierzchni. W tym roku będą to rajdy: Nowomiejski, Warmiński oraz Kormoran. Wszystkie odbędą się na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Wg samych organizatorów to właśnie w naszym województwie są najlepsze trasy i warunki do przeprowadzania takich zawodów.

Adam Binięda:” Wykorzystaliśmy swoją szansę. Przed rajdem mieliśmy parę obaw, bo to pierwszy rajd w Szutrowym Pucharze Polski w nowym aucie, którego nie poznaliśmy do końca a km testowym przed rajdem nie zrobiliśmy za wiele. W dodatku za tydzień kolejne zawody – Rajd Warmiński i trzeba było trochę uważać żeby nic nie popsuć. Odcinki bardzo fajne, były i szybkie partie przechodzące przez szczyty w otwartym terenie niczym w rajdzie Polski jak i kręte partie w lesie. Szkoda tylko, że nie dłuższe. Ale jak na pierwsze przetarcie w Szuter Cupie były odpowiednie. Z autem nie mieliśmy żadnych problemów, zresztą mogę o nim powiedzieć że jest rewelacyjne. To inna zupełnie bajka. Po przesiadce ze swifta czułem się w Hondzie jakbyśmy jechali w rajdzie po asfalcie a nie po szutrze. Tam gdzie swiftem skakaliśmy na dziurach i czuliśmy każdą koleinę tak w Hondzie zawieszenie doskonale wybiera nierówności i dobrze trzyma się drogi. Możemy więc skupić się tylko na jednym – szybkiej jeździe.

W sobotnim prologu przeprowadzonym na torze szutrowym, wliczanym do klasyfikacji rajdu zajęliśmy 3 miejsce. To był dobry znak przed niedzielnymi oesami. Za cel przed rajdem postawiliśmy sobie podium w klasyfikacji generalnej więc tą sobotnią trzecią pozycję chcieliśmy zachować i w niedzielę. Oczywiście próbowaliśmy też powalczyć o jeszcze wyższe lokaty ale nasi konkurenci też ostro prostują prawą nogę i nie zamierzali nam oddawać swoich pozycji. Za to możemy się pochwalić wygraniem po raz pierwszy oesu w klasyfikacji generalnej?

Teraz szybki przegląd auta i zbieramy się do Rajdu Warmińskiego. To może być nasz rajd. Spróbujemy poprawić pozycję, choć gdybyśmy zajęli znowu 3 miejsce to kolejne podium też będzie nas cieszyć. Zapraszamy wszystkich na oesy, zapowiada się całkiem niezła obsada ponieważ będzie można zobaczyć kierowców, którzy tydzień później wystartują w Rajdzie Polski, rundzie mistrzostw świata m.in. Hołka w Fordzie Fiesta WRC”