• 26 sierpień 2014
  • 10845

Rajd na rolkach dookoła Polski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłą sobotę (23.08.2014) w godzinach popołudniowych do Bartoszyc dotarł uczestnik rajdu na rolkach dookoła Polski.

Pan Roman Konera, 60-letni mieszkaniec Ząbek realizuje swoje marzenie. Jak mówi, przygotowania do rajdu trwały 7 lat. Trasa, którą zamierza pokonać liczy około 3.000 km, start miał miejsce 1 sierpnia w Międzyrzeczu Podlaskim. Początkowo w podróży uczestniczył również pan Tadeusz Schreiner, który ze względu kontuzję musiał zrezygnować z dalszej wyprawy.

Trasa, którą zmierzał Pan Roman do Bartoszyc wiodła przez Górowa Iławeckiego. Wybór tej trasy okazał się ogromnym wyzwaniem z powodu słabej, jakości nawierzchni oraz wzniesień – jak wspomina uczestnik. Mimo ogromnego wysiłku, jakiego wymagało dotarcie do Bartoszyc Pan Roman chętnie opowiadał o swojej pasji podczas przejazdu przez miasto.

Dziennie dystans, który pokonuje uczestnik rajdu pchając przed sobą wózek z bagażem liczy ok.100 – 120 km. Przyznaje, że niektóre odcinki na trasie wymagały od niego również marszobiegu, ze względu na wzniesienia i inne niedogodności.

Pan Roman był wdzięczny za okazaną mu pomoc oraz możliwość skorzystania z gościnności kierownictwa internatu przy Zespole Szkół im. Kresowiaków związku z zaplanowanym noclegiem w Bartoszycach. Kolejnym miastem na mapie pana Romana było Giżycko. Zakończenie rajdu planuje na 28 sierpnia w miejscu startu, czyli Międzyrzecu Podlaskim.

Więcej informacji www.rollertourpolska.eu

bartoszyce.pl