• 10411

Mateusz wraca z Węgier z medalem!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znakomicie zakończył się start Mateusza Miranowicza w zawodach Pucharu Europy w Budapeszcie. Zawodnik Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo wróci ze stolicy Węgier z medalem!

Mateusz zdobył w Budapeszcie brązowy medal w kategorii -70 kg seniorów stopni uczniowskich.

Jak na Facebook'u podał jego klub, "w pierwszej rundzie otrzymał wolny los, w drugiej rundzie pokonał Belga, a w półfinale przegrał z Węgrem".

Mateusz to ubiegłoroczny brązowy medalista w konkurencji walk sportowych do 62 kg podczas mistrzostw Polski juniorów.

To nie pierwszy medal Pucharu Europy wywalczony przez zawodnika Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo. W 2010 roku w Bratysławie mieli oni ich trzy.

Wówczas złoto zdobył Patryk Watemborski (walki seniorów +80 kg), Paula Błaszczyk wróciła ze Słowacji ze srebrem (walki seniorek do 52 kg), ten sam kolor wywalczyła BST w walkach drużynowych seniorów (Rafał Bujwid, Radosław Sikorski, Watemborski, Karol Kwiliński).