Pożyczki w Bartoszycach- pożyczaj odpowiedzialnie!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Sytuacja finansowa wielu Polaków nie jest zbyt idealna. Niestety powiat bartoszycki należy do jednych z tych o najwyższym poziomie bezrobocia (prawie 27% na koniec 2014 r.), co dodatkowo pogarsza problemy z pieniędzmi. Wielu z nas kieruje się po pożyczkę w stronę rodziny i znajomych, jednakże nierzadko i oni nie są w stanie nam pomóc. Alternatywą może być także kredyt w banku, ale wiadomo- nie każdy bank zgodzi się udzielić kredytu osobie o trudnej sytuacji finansowej. Nic więc dziwnego, że szybkie pożyczki, tak zwane chwilówki, stają się coraz bardziej popularne.

Łatwy dostęp do owego sposobu finansowania potrzeb powoduje branie ich bez większego zastanowienia. A nie jest to beczka bez dna- kiedyś długi trzeba będzie spłacić. Ponadto życiowa konieczność potrafi wymusić na nas wybranie oferty bez większego zastanowienia, bo dana firma obiecuje nam wypłatę gotówki najszybciej. W rezultacie możemy skończyć z dużo większym długiem, niż zakładaliśmy.

Jak ustrzec się przed takimi sytuacjami? Wystarczy zmienić pewne nawyki i nauczyć się pożyczać odpowiedzialnie.

Kilka kroków do odpowiedzialnego pożyczania

Nauka dobrych nawyków pożyczkowych nie musi być trudna. Wystarczy pamiętać o pewnych najważniejszych zasadach świadomego brania szybkiej pożyczki.

 • Dokładnie sprawdź firmę pożyczkową. Przed złożeniem wniosku koniecznie sprawdź opinie o danej firmie pożyczkowej. Najłatwiej jest sprawdzić wszelkie fora internetowe i blogi finansowe. Dobrym pomysłem jest też posiłkowanie się różnymi rankingami i zestawieniami najbardziej zaufanych parabanków.
   
 • Przeanalizuj swoje zdolności finansowe. Zanim weźmiesz pożyczkę, dokładnie oszacuj, czy rzeczywiście będziesz ją w stanie spłacić. Największym błędem jest pożyczanie zbyt dużej kwoty "na zapas" albo dlatego, że firma nam może tyle zaproponować. Pamiętaj również, że szybkie pożyczki należy spłacić bardzo szybko, zwykle w ciągu 30 dni. Czy do tego czasu na pewno będziesz w stanie spłacić dług?
   
 • Świadomie wybierz ofertę. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na daną ofertę tylko ze względu na szybkość otrzymania gotówki lub pod wpływem reklamy. Odpowiedzialne pożyczanie to świadome pożyczanie- przeanalizuj oferty kilku firm pożyczkowych pod względem oprocentowania, opłat dodatkowych, kosztów przedłużenia spłaty pożyczki oraz innych mających wpływ na ostateczną cenę pożyczki. W tym wypadku warto skorzystać z internetowych porównywarek ofert (np. z tej na portalu Sowa Finansowa).
   
 • Uważnie czytaj umowę Przed podpisaniem umowy uważnie zapoznaj się z jej wszystkimi zapisami. Dzięki temu unikniemy wielu przykrych niespodzianek jak wysokie opłaty wstępne czy nagły wzrost oprocentowania. Możesz przeanalizować każdą umowę oddzielnie jeszcze przed złożeniem wniosku- każda firma pożyczkowa powinna ją udostępnić każdemu chętnemu. Więcej o czytaniu umów pożyczkowych znajdziesz w tym artykule- https://sowafinansowa.pl/artykuly/umowa-pozyczki-czyli-nie-daj-sie-oszukac/ .
   
 • Nie zaciągaj pożyczki, aby spłacić inne długi. Jest to prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Ze względu na szybki czas spłaty pożyczki, nie powinna ona służyć pokryciu innych zobowiązań. Zamiast tego warto skontaktować się z instytucjami, u których masz dług, bo być może uda się inaczej je spłacić, np. rozłożyć je na mniejsze raty lub skonsolidować.
Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2015 22:33

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.