Przyjechał odwiedzić kuzyna w zakładzie karnym, miał ze sobą marihuanę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Warszawy. 22-latek przyjechał do zakładu karnego w odwiedziny do kuzyna. W trakcie kontroli funkcjonariusz służby więziennej znalazł u niego blisko 3 gramy suszu. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Krzysztof Z. wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

W niedzielę oficer dyżurny bartoszyckiej jednostki przyjął zgłoszenie od funkcjonariuszy służby więziennej, że w trakcie kontroli przy jednym z odwiedzających odnaleziono susz roślinny. 22-latek przyjechał odwiedzić kuzyna, a środek odurzający ukrył w skarpetce. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczyli blisko 3 gramy suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Jak twierdził, marihuanę miał na własny użytek. W swoich wyjaśnieniach powiedział, że wiedział o zakazie wnoszenia tego rodzaju środków na teren zakładu karnego, tylko zapomniał że schował je w skarpetce. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania i będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja Bartoszyce

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.