Działacz PO protestuje przeciwko wynikom wyborów. Domaga się ponownego liczenia głosów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członek Platformy Obywatelskiej składa w sądzie protest wyborczy. W Bartoszycach druga tura wyborów jeszcze się nie skończyła – informuje „Goniec Bartoszycki”. Pełnomocnik Wojciecha Prokockiego – przewodniczącego koła Platformy Obywatelskiej w województwie warmińsko-mazurskim – złożył protest wyborczy i domaga się ponownego przeliczenia głosów z II tury wyborów samorządowych, w których wygrał kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Wojciech Prokocki choć startował z własnego komitetu, to figuruje na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej jako starosta powiatu i przewodniczący koła w warmińsko-mazurskim.
 


Do sądu Okręgowego w Olsztynie dotarł wniosek o ponowne przeliczenie głosów w II turze wyborów. Wojciech Prokocki wyścig o fotel burmistrza Bartoszyc przegrał 12 głosami, dlatego zdecydował się na zaskarżenie wyników.

– Ponownie przeliczenie głosów da też pewność, Piotrowi Petrykowskiemu, że wygrał wybory. Nikt mu nie zarzuci w przyszłości, że jego wynik nie był pewny – powiedział „Gońcowi Bartoszyckiemu” Prokocki.

Komitet Wojciecha Prokockiego wniosek argumentuje zbieżnością pisowni nazwisk kandydatów.

– 11 grudnia 2014r. do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął protest wyborczy złożony przez pełnomocnika komitetu wyborczego wyborców Wojciecha Prokockiego – informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzia Agnieszka Żegarska, cytowana przez bartoszyce.wm.pl.

Dodaje, że w proteście zarzuca się brak dwóch kart wyborczych oraz potwierdza, że wniosek o ponowne przeliczenie głosów argumentowany jest zbieżnością nazwisk kandydatów na burmistrza.

– Protest zawiera braki formalne, wezwano do ich usunięcia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem zwrotu protestu – zaznaczyła sędzia.

 

źródło: http://niezalezna.pl/62364-dzialacz-po-protestuje-przeciwko-wynikom-wyborow-domaga-sie-ponownego-liczenia-glosow

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.