• 28 październik 2015
  • 11282

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w okresie Wszystkich Świętych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informujemy, iż 30 października do godz. 13.00 wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ul. Konopnickiej, ul. Leśnej oraz ul. Poprzecznej. W ciągu w/w ulic zlokalizowane zostaną znaki pionowe B-36 (Zakaz zatrzymywania się) po prawej i lewej stronie drogi. Wprowadzony zakaz zatrzymywania się się umożliwi płynność w odbywającym się ruchu drogowym, którego natężenie wzrasta w okresie Wszystkich Świętych. Znaki zdemontowane zostaną w dniu 02.11.2015 r.

Ważna informacja dla osób korzystających z Komunikacji Miejskiej. Od 31.10.2015 r. do 01.11.2015 r. obowiązywać będzie następujący rozkład jazdy:

kliknij, aby sprawdzić rozkład jazdy Komunikacji Miejskiej

 

Policyjna akcja „ZNICZ '15”

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy bartoszyccy policjanci już od piątku 30 października do poniedziałku 2 listopada 2015r., przeprowadzać będą akcję „Znicz 2015”. W tym czasie na drogach powiatu bartoszyckiego będzie zaangażowanych więcej policjantów niż na co dzień. W celu zapewnienia płynności ruchu policjanci na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Ich obecność jest potrzebna przede wszystkim po to, aby pomagać sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.  Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach regionu i w okolicach cmentarzy.

Już od kilku dni bartoszyccy policjanci przygotowują się do nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz działań „Znicz 2015”. W tym roku Święto Zmarłych przypada w czasie weekendu, dlatego też policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu nie tylko pojazdów, ale też pieszych w rejonie cmentarzy już od od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada 2015r.w tym okresie do służby zaplanowano maksymalną ilość patroli policyjnych. Funkcjonariusze na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc, a w razie potrzeby ręcznie kierować ruchem. Wszystko po to, aby pomóc uczestnikom ruchu drogowego dotrzeć do celu. Funkcjonariusze zapowiadają też tymczasową zmianę organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych.

 -na ul. Konopnickiej, Leśnej oraz Poprzecznej na całej długości ustawione będą znaki zakaz zatrzymywania

- parkowanie będzie możliwe tylko w miejscach wyznaczonych

- wyjazd z ulicy Leśnej do centrum miasta, w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ulic: Kętrzyńskiej i  Konopnickiej będzie odbywał się ul. Przemysłową oraz ulicami: Kolejową - Kajki – Drzewną – Orzeszkowej – Grota Roweckiego,

- ręczna regulacja ruchem oraz objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI

     - na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej zostaną wydzielone stanowiska

       dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI,

       ruch samochodów i parkowanie będzie dozwolone na pozostałych miejscach, oznaczonych znakami pionowymi „Parking” Taśmą zostaną odgrodzone miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania.

 

 

Przypominamy!

Pamiętajmy również, że nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. Będą tam także osoby czyhające na okazję. Przestępcy bez skrupułów wykorzystają każdą naszą nieuwagę. Dlatego zadbajmy o to by chwile zadumy i rozpamiętywania nie uspiły naszej czujności i ostrożności.

Proponujemy państwu kilka rad, które pomogą bezpiecznie przetrwać ten okres:

·     Nie pozostawiajmy na grobach torebek, saszetek bez opieki, a w samochodach wartościowych rzeczy na widoku.

·     Zachowajmy czujność w środkach masowego transportu. Tłum jest doskonałym miejscem dla kieszonkowców. Nie nośmy więc portfeli na widoku i w tylnych kieszeniach spodni, zachęcając ich do działania. Torebki trzymajmy z przodu tak, aby mieć je przez cały czas na widoku.

·     Wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy.

·     Wyjeżdżając z domu sprawdźmy czy wyłączyliśmy gaz i urządzenia elektryczne. Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna.

·     Wyjeżdżając na kilka dni pozostawmy zaufanemu sąsiadowi numer telefonu, by w razie potrzeby mógł skontaktować się z nami.

·     Przed wizytą na grobach dziećmi ustalmy podstawowe zasady zachowania w przypadku zagubienia. Wyznaczmy łatwe do rozpoznania miejsce, w którym w razie potrzeby spotkamy się z dzieckiem.

·     Uczulmy nasze maluchy, aby nie kontaktowały się z obcymi – przypomnijmy, że nie mogą ufać osobom, których nie znają. Zabrońmy dzieciom wsiadania do samochodu z obcymi. Przypomnijmy, że w trudnych sytuacjach mogą poprosić też o pomoc umundurowanych policjantów czy strażników miejskich, którzy w tym czasie na pewno będą pełnić służbę w okolicach cmentarzy.

·     Dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas pieszych wędrówek zwłaszcza poruszając się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014r. każdy taki pieszy ma obowiązek korzystania z elementów odblaskowych. Oczywiście do noszenia odblasków zachęcamy wszystkich pieszych. Jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

·     Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg dojazdowych, a zwłaszcza na zmiany wprowadzone na ten czas. Ostrożności nigdy nie za wiele.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339
Ostatnio zmieniany środa, 28 październik 2015 12:38