Rosjanie wycinają las przy granicy w obwodzie kaliningradzkim. To korytarz do ataku?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rosjanie wycinają lasy przy granicy z Polską! Wycinki są prowadzone w taki sposób, że tworzone są szerokie prostopadłe do naszej granicy korytarze. Czy to przygotowania do ataku? – pytają niektóre polskie media.

Rosjanie prowadzą intensywną wycinkę drzew w obwodzie kaliningradzkim, m.in. na wysokości Gołdapi – dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Polska Codziennie”. Powstają w ten sposób prostopadłe do granicy korytarze. Czy to początek przygotowań do ataku na Polskę?

Według „Gazety Polskiej” sprawą zainteresowały się już nasze służby specjalne. Takie działania ułatwiają bowiem rosyjskim wojskom dostęp do granicy z Polską. Polscy agenci mają pytać przy granicy z obwodem kaliningradzkim, m.in. w nadleśnictwach, o drzewa, jakie po rosyjskiej stronie granicy wycinają Rosjanie.

Wiadomo, że wycinka lasów przez Rosjan powoduje, że powstają „szerokie korytarze leśne, których wcześniej nie było”. Co to może oznaczać? – (...) wycinka drzew jest wstępem do czegoś. Można wnioskować wszystko: to może być początek budowy drogi dojazdowej ułatwiającej przerzut wojsk w kierunku granicy polskiej (...) – powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl dr Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog, specjalista w zakresie tematyki międzynarodowej. Dodał jednak po chwili, że równie dobrze mogą być to przygotowania do położenia linii wysokiego napięcia.

Czy to rzeczywiście przygotowanie do działań wojennych? Reporterzy Faktu zapytali o to por. Justynę Szubstarską, rzecznika prasowego oddziału Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej. – „Prowadzone są prace oczyszczania pasa granicznego po stronie polskiej. Wiemy, że Rosjanie mogą prowadzić też prace oczyszczające, ale nie chodzi o korytarze w stronę polskiej granicy”.

Elblag24.pl

Źródło: Gazeta Polska Codziennie/Fakt


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/portal/24n/templates/headline/html/com_k2/templates/default/item.php on line 339