piątek, 28 maj 2021 12:23

Bartoszyce: Kolejny pijany kierujący wykluczony z ruchu drogowego dzięki wzorowej postawie obywatelskiej Featured

Rate this item
(0 votes)

Nie ma zgody na pijanych za kierownicą! Coraz więcej osób kieruje się tym przekonaniem i reaguje podejrzewając innego uczestnika ruchu o nietrzeźwość. Wsiadanie za kierownicę na podwójnym gazie to skrajna nieodpowiedzialność. Taka osoba zagraża sobie i innym użytkownikom ruchu. Zagrożenie dotyczy każdego z nas, bo jesteśmy pieszymi, albo pasażerami, czy kierującymi. Wszyscy, więc bierzmy odpowiedzialność za to, co dzieje się na drodze. Godna naśladowania postawa mężczyzny, który nie został objęty widząc obijające krawężniki audi, pomogła zatrzymać pijanego 36 – latka, który miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj, (27.05.21r.), po godz. 19:00 do komendy policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące podejrzenia kierującego osobówką o nietrzeźwość. Inny kierujący widząc audi, które najeżdża na krawężniki nie odwrócił głowy udając, że nic się nie dzieje. Mężczyzna zadzwonił na nr alarmowy 112 z informacją o prawdopodobnie pijanym kierującym. Chwilę później, na ul. Bema w Bartoszycach policjanci zatrzymani kierującego opisanym audi do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział pijany 36 – latek. Okazało się, że mieszkaniec gminy Bartoszyce miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu, a co więcej nie miał uprawnień do kierowania.

36 – latka czeka odpowiedzialność za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wykroczenie kierowania bez uprawnień.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Kodeks wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień przewiduje karę grzywny w kwocie do 5 tys. zł.

Read 5141 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:18