środa, 22 grudzień 2021 22:37

Jak aplikować dezodorant dla mężczyzn, by zwiększyć ochronę?

Rate this item
(1 Vote)

Dezodorant dla mężczyzn to bez wątpienia kosmetyk, który pod wieloma względami stanowi jeden z najchętniej wybieranych produktów do pielęgnacji ciała. Ponieważ na rynku znajdziemy wiele różnych wariantów, każdy może znaleźć coś dla siebie i tym samym cieszyć się taką ochroną, na jakiej nam zależy. Żeby jednak faktycznie zapewnić sobie pożądaną skuteczność, dobrze jest pamiętać o kilku prostych zasadach aplikacji dezodorantów.

Dezodorant dla mężczyzn – w kulce czy w sprayu?

Czym zazwyczaj różnią się dezodoranty dla mężczyzn? Oczywiście składem, podobnie jak rodzajem zastosowanej kompozycji zapachowej. O ile w przypadku preparatów polecanych dla kobiet dominują zazwyczaj nuty kwiatowe, o tyle w przypadku męskich produktów do ochrony przed przykrym zapachem wykorzystuje się często nuty drzewne, piżmowe czy nawet skórzane. Co ciekawe, zapachy bywają często dość uniwersalne, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by kobieta wybrała dezodorant dla mężczyzn lub odwrotnie.

 

Jednym z istotnych kryteriów wyboru jest bez wątpienia rodzaj opakowania kosmetyku, czy też raczej sposób jego aplikacji. Do najpopularniejszych opcji należą dezodoranty w sprayu oraz w kulce. Pod względem efektywności nie ma między nimi większej różnicy (choć można spotkać się z opinią, że te w kulce wykazują się bardziej skoncentrowanym działaniem), dlatego wiele zależy od tego, który z nich jest wygodniejszy w stosowaniu.

 

Dezodorant dla mężczyzn w kulce ma formułę przypominającą żel, którą za pomocą aplikatora nakładamy bezpośrednio na skórę. Zwykle wystarczy przesunąć kulką zaledwie dwa razy, by nałożyć odpowiednią ilość produktu. Dezodorant w kulce potrzebuje odrobiny czasu, by się wchłonąć, w przeciwnym wypadku wchłonie go nasza odzież. Zupełnie inaczej jest przy użyciu dezodorantów w sprayu – w ich przypadku, właściwie od razu po rozpyleniu pod pachami, możemy założyć ubrania.

 

Jak poprawnie aplikować dezodorant dla mężczyzn?

Dezodorant dla mężczyzn może nam zapewnić ochronę przed nieprzyjemnym zapachem nawet przez cały dzień, pod warunkiem, że zostanie on poprawnie zaaplikowany. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by dezodorant nakładać wyłącznie na czystą i suchą skórę, w związku z czym najlepszym momentem będzie ten tuż po prysznicu lub po kąpieli. Jeżeli zaaplikujemy produkt na nieoczyszczone wcześniej pachy, zawarte w nim składniki aktywne nie zdołają się wchłonąć, a ładny zapach szybko zostanie zastąpiony przez woń potu.

 

Oprócz tego należy pamiętać o tym, że każdy dezodorant dla mężczyzn nie jest kosmetykiem wodoodpornym. Oznacza to, że jeśli przykładowo po treningu na siłowni weźmiemy prysznic, cała warstwa wcześniej nałożonego preparatu zostanie usunięta. Tym samym należy powtórzyć aplikację, by nadal cieszyć się ochroną. Dezodorant możemy zresztą zabrać ze sobą w celu szybkiego odświeżenia w ciągu dnia – skórę można najpierw delikatnie przetrzeć przy pomocy nawilżanych chusteczek, a później przystąpić do reaplikacji produktu. Tym sposobem przez cały czas będziemy mogli się czuć w pełni komfortowo.

undefined

Read 4998 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:17