sobota, 30 październik 2021 23:23

Krem do twarzy a serum ? sposób działania

Rate this item
(0 votes)

W zakresie pielęgnacji twarzy wiele się zmieniło w ostatnich latach – konsumenci są coraz bardziej świadomi i zaznajomieni ze składami, z kolei producenci starają się, by odpowiadać na rosnące potrzeby i opracowywać coraz to nowsze formuły, dostosowane do oczekiwań grupy docelowej. Ci jednak, którzy dopiero układają swoją rutynę pielęgnacyjną, mogą mieć pewne wątpliwości przy doborze kosmetyków. Dlatego też często pojawiają się pytania o to, jak działa serum do twarzy w stosunku do kremu i czym właściwie się różnią oba produkty?

Krem do twarzy i serum – czym się wyróżniają?

Krem do twarzy znają chyba wszyscy – to kosmetyk, pod którego niepozorną nazwą może kryć się wiele różnorodnych właściwości, ukrytych w kilku różnych konsystencjach, z dodatkiem innych składników, a czasem z odmienną metodą aplikacji. Kremy do twarzy są stosowane bardzo powszechnie. Wyróżniamy warianty na dzień i na noc, a do tego nie brakuje preparatów przeznaczonych wyłącznie do pielęgnowania delikatnej skóry pod oczami. Oprócz składu w przypadku kremów do twarzy zwracamy zwłaszcza uwagę na to, do jakiego rodzaju cery są dostosowane. Stąd też z łatwością znajdziemy krem do cery tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej, normalnej, dojrzałej, naczynkowej itd.

 

Serum do twarzy pod względem klasyfikacji jest nieco zbliżony do kremu, ponieważ także i tutaj nie brakuje formuł, które mają pomagać z konkretnymi problemami skórnymi lub też wzmacniać cerę o danych cechach. Niemniej serum do twarzy niemal zawsze ma bardziej płynną konsystencję, czasem przypominającą olejek lub żel. Ma to ułatwić wchłanianie się. Przede wszystkim jednak serum do twarzy wyróżnia się silnym stężeniem składników aktywnych. Dlatego też rzadko jest stosowane w codziennej pielęgnacji – zamiast tego wykorzystuje się go jako formę kilkutygodniowej kuracji lub do doraźnego stosowania, jeżeli zauważymy, że nasza cera potrzebuje bardziej skoncentrowanego działania.

 

Co wybrać: serum czy krem?

Wbrew pozorom wybór między kremem do twarzy a serum jest bardzo prosty – te dwa kosmetyki najlepiej stosować jednocześnie, tak by wzajemnie się uzupełniały. Serum do twarzy nie zastąpi nam kremu, między innymi dlatego, że nie jest przeznaczone do codziennego używania. Sam krem może zaś okazać się chwilami niewystarczający, jeżeli posiadamy skórę problematyczną i staramy się widocznie poprawić jej kondycję.

 

Serum może nie tylko zapewnić nam dodatkową porcję składników aktywnych, ale także zwiększyć działanie tych, które są zawarte w kremie. Dlatego też zaleca się, aby nakładać go w pierwszej kolejności. Zwykle wystarczy niewielka ilość, na dodatek, co istotne, nie trzeba serum nakładać na całą twarz – może zostać zaaplikowane wyłącznie w tych miejscach, gdzie oczekujemy nieco silniejszych właściwości. Po wchłonięciu możemy sięgnąć po swój ulubiony krem do twarzy. Inną metodą aplikacji jest także dodawanie paru kropel serum bezpośrednio do kremu i wymieszanie obu kosmetyków aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Możemy zatem wybrać, które rozwiązanie jest dla nas wygodniejsze.

undefined

Read 5511 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:18