sobota, 04 grudzień 2021 19:47

Olejowanie włosów na mokro

Rate this item
(0 votes)

Jak odżywić włosy skutecznie, nie obciążając ich i nie wykorzystując w tym celu kosmetyków bogatych w silikony i parabeny? Jednym z najciekawszych i najskuteczniejszych sposobów pozwalających na osiągnięcie tego celu jest z pewnością olejowanie włosów na mokro. Mokre włosy są znane z tego, że lepiej wchłaniają substancje znajdujące się w oleju. Sam zabieg jest często opisywany jako trudny. Okazuje się jednak, że przy odrobinie wprawy można wykonywać go intuicyjnie.

Olejowanie włosów na mokro – podstawowe informacje

Olejowanie włosów na mokro jest zabiegiem, który przewiduje, że olej będzie nakładany na włosy, które wcześniej zostaną choćby delikatnie zwilżone. Przed jego zastosowaniem można umyć włosy, jeśli jednak ograniczymy się jedynie do ich zwilżenia, efekt wcale nie będzie gorszy. Do mycia można wykorzystać ulubiony szampon. Jeśli planujemy zwilżenie włosów, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po napar ziołowy, hydrolat, żel aloesowy, serum z substancjami odżywczymi, a nawet – wodę pochodzącą z gotowanego ryżu.

Moczenie włosów przyczynia się do tego, że olej może z większą łatwością wniknąć do ich wnętrza. Dużą popularnością cieszy się także olejowanie na sucho, warto jednak pamiętać, że ten zabieg ogranicza swoje działanie do zabezpieczenia włosów przed utratą wilgoci. Olejowanie na mokro przynosi znacznie bardziej spektakularne rezultaty i jest polecane w pierwszej kolejności, gdy zależy nam na odżywieniu włosów. Olej nakładany na mokre włosy oddziałuje na nie od zewnątrz tak, jak ma to miejsce w przypadku olejowania na sucho. Wnika jednak również w ich struktury, co sprawia, że wzmacnia je także wewnętrznie. Wspomniane zalety olejowania na mokro nie są zresztą jedynymi, którymi warto się zainteresować. Warto więc przypomnieć choćby o tym, że rozprowadzanie oleju na włosach jest łatwiejsze, a on sam szybciej się wchłania. Osoby zainteresowane innymi korzyściami płynącymi z olejowania włosów na mokro powinny odwiedzić stronę https://triny.pl/blog/olejowanie-wlosow-na-mokro-najlepsze-sposoby/. Można tam znaleźć szereg innych informacji na temat tej metody, jej skuteczności oraz zalet.

Dla kogo olejowanie na mokro?

Olejowanie na mokro jest zabiegiem wskazanym zwłaszcza osobom zmagającym się z problemami generowanymi przez włosy suche i zniszczone. To cenne wsparcie dla włosów wymagających intensywnej pielęgnacji zwłaszcza, jeśli wcześniej były poddawane osłabiającym je zabiegom kosmetycznym. Taki sposób olejowania jest polecany właścicielom włosów wysoko porowatych, o jego dużej skuteczności mówi się jednak również w kontekście włosów o średniej porowatości. Jest to przy tym zabieg, który nie wiąże się z żadnymi przeciwwskazaniami. Każdy powinien więc choć raz zdecydować się na jego przetestowanie.

Jak olejować włosy na mokro?

Olejowanie włosów na mokro może się odbywać na przynajmniej kilka sposobów. Największą popularnością cieszy się wygodne olejowanie włosów w misce, wiele zwolenniczek ma jednak również zabieg przeprowadzany z wykorzystaniem podkładu nawilżającego. Popularne jest także olejowanie na odżywkę.

Olejowanie w misce cieszy się szczególnie dużym uznaniem, jest więc zabiegiem, który zasługuje na to, aby poświęcić mu uwagę. Jeśli chcemy przekonać się o jego skuteczności, wystarczy, że napełnimy miskę ciepłą wodą, a następnie wlewamy do niej wybrany przez nas naturalny olej roślinny. Ten nie rozpuści się w wodzie, będzie więc utrzymywał się na jej powierzchni tworząc tłuste plamy zbliżone do popularnych ok w rosole. Gdy mieszanka jest już gotowa, wystarczy włożyć włosy i głowę do miski, a następnie zadbać o ich dokładne zwilżenie. Gdy włosy znajdują się w misce, można wykonywać delikatny masaż głowy tak, aby również jej skóra została nawilżona i odżywiona. Po zakończeniu zabiegu należy delikatnie odcisnąć nadmiar wody, a następnie ukryć włosy pod foliowym czepkiem i ręcznikiem. Zaleca się, aby dać im jeszcze co najmniej 30 minut na to, aby wniknął w nie olej. Po tym czasie olej można zmyć z włosów. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby użyć w tym celu szamponu. Warto przy tym pamiętać, że im będzie on delikatniejszy, tym lepiej.

Read 5520 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:18