czwartek, 28 maj 2020 23:22

Pijany kierował samochodem i spowodował kolizję

Rate this item
(0 votes)

71-letni mężczyzna, który kierował osobowym Fordem na trasie Wągniki – Wągródka spowodował kolizję ze stojącą na poboczu wywrotką. Mimo to nadal kontynuował jazdę. Został zatrzymany przez przez innego kierowcę.
Oficer dyżurny bartoszyckiej komendy o zdarzeniu został poinformowany 21 maja po godzinie 11:00.

Skierowany przez niego na miejsce patrol ustalił, że 71-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie, kierując osobowym Fordem, na drodze W 512, na trasie Wągniki – Wągródka spowodował kolizję ze stojącym na poboczu pojazdem ciężarowym. Nie przejął się jednak tym faktem i dalej kontynuował jazdę. Użytkownik uszkodzonej wywrotki poinformował o zaistniałej sytuacji kolegę, który jechał również samochodem ciężarowym, przed sprawcą kolizji. Ten zatrzymał się w takim miejscu, że osobówka nie miała miejsca żeby go ominąć. Następnie mężczyźni wezwali policję.

Okazało się, że 71-latek był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. W jego aucie znajdowała się jeszcze niedopita butelka z piwem. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5000 zł.

Read 7739 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:23