czwartek, 17 czerwiec 2021 13:20

Policjanci z rowerowego patolu zatrzymali poszukiwanego 47 ? latka

Rate this item
(0 votes)

Policyjna kontrola zapobiegła wyjazdowi pijanego kierowcy autobusu. Mężczyzna miał zawieźć dzieci z Bartoszyc do Dobrego Miasta. Przyjechał na parking, a tam funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. 56 – latek miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy. Po dzieci przyjechał inny – tym razem trzeźwy kierowca.
W niedzielę, (13.06.21r.), o godz. 8:00 policjanci z bartoszyckiej prewencji pojechali na parking przy ul. Turkowskiego w celu skontrolowania kierującego autobusem, który miał zawieźć dzieci na turniej w Dobrym Mięście. O umówionej godzinie na parking przyjechał mercedes kierowany przez 56 – latka. Policjanci rozpoczęli kontrolę, której obowiązkowym elementem jest badanie trzeźwości. Okazało się, że kierujący autobusem jest pod działaniem alkoholu, w jego organizmie było ponad 0,6 promila.

56 – latke stracił prawo jazdy kat. B, C, D, CE, DE, T.

Wycieczka się odbyła, bo po dzieci przyjechał inny – trzeźwy kierowca.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

 

Uwaga!

Potrzebę skontrolowania autobusu można zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem i nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach bądź dzwoniąc pod nr telefonu 47 732 12 40. Można też zgłosić konieczność takiej kontroli drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejscem wyznaczonym do kontroli autobusów w Bartoszycach jest parking przy ul. Turkowskiego.

Read 3936 times Last modified on wtorek, 20 grudzień 2022 09:18