środa, 05 październik 2022 17:09

Zapytaj o to swojego cukiernika, zanim zamówisz tort marzeń

Rate this item
(0 votes)

Ponieważ tort weselny jest tak ważnym elementem tego dnia, ważne jest, aby uzyskać dokładnie taką ofertę i taki tort, jakiego oczekujesz od cukiernika, któremu powierzasz to zadanie. Przed złożeniem zamówienia i wyborem cukierni zadaj przyszłemu wykonawcy kilka pytań, aby uniknąć rozczarowania w dniu ślubu.

Wybór właściwego piekarza

Do głowy w pierwszym momencie przyjdą Wam takie pytania jak: Ile będzie kosztować tort na planowaną ilość osób i czy może zrobić dokładnie taki sam, jak ten który znalazłaś i dodałaś do swojej księci inspiracji. Są jednak pytania, o zadaniu których nie pomyślisz w pierwszej chwili, dlatego warto je zapisać. Zapytaj cukiernika: Ile tortów planujesz wykonać tego samego dnia?

Ile tortów weselnych już wykonałeś ?

Czy masz portfolio swoich poprzednich prac, które mogę obejrzeć, lub czy masz referencje od co najmniej trzech poprzednich panien młodych? Czy możesz zadbać o gości z celiakią lub weganami na weselu? Jeśli nie biorę ślubu w tym samym mieście, czy piekarz dostarczy mój tort do miejsca ślubu? Czy pracujesz z pomadą lub lukrem maślanym? Czy możesz zaoferować alternatywę dla pełnego tortu, np. makaroniki, sernik lub babeczki? Czy zachowasz górną warstwę na naszą rocznicę lub czy możesz dostarczyć tort na tę okazję? Ile to będzie kosztować? Z jakim wyprzedzeniem tort będzie gotowy przed dniem ślubu? Ile wynosi zaliczka i kiedy należy ją wpłacić?

Co możecie zrobić, jeśli tort zostanie uszkodzony w drodze na przyjęcie? Jaka jest polityka anulowania rezerwacji? Czy zapewniasz stojak na tort, stół i blat tortu? Jeśli tak, ile to będzie kosztować? Czy zorganizujesz degustacje tortów? Czy pobierasz za nie opłatę? Odwiedź stronę z jedzmy-zdrowo.pl wiele ciekawych informacji na temat żywności.

Jaki tort wybrać

W świecie ślubnych przygotowań co sezon zmieniają się trendy i dotyczy to również tortu. Nie tylko suknie ślubne i dekoracje kwiatowe wychodzą z mody. Jeśli chcesz wpisać się w aktualne trendy wykonaj wcześniej małe śledztwo na stronach o przygotowaniach ślubnych. Nie polegaj wyłącznie na zdaniu cukiernika. Trendy szybko się zmieniają i nie każda pracownia cukiernicza śledzi je na bieżąco.

Pomyśl też o słodkich dodatkach do tortu, z których cukiernia przygotuje tzw. słodki stół. Dzisiaj desery serwowane na takich stołach odbiegają o lata świetlne od tego, co mogliśmy zobaczyć na przyjęciu jeszcze dwa lata temu.

Read 3830 times Last modified on wtorek, 28 marzec 2023 09:20